درباره پولیش خودرو بیشتر بدانید

ممکن است شما از جمله افرادی باشید که بدنه اتومبیلتان به دلیل تصادفات  زیاد، برخورد با موانعی همانند

ممکن است شما از جمله افرادی باشید که بدنه اتومبیلتان به دلیل تصادفات  زیاد، برخورد با موانعی همانند شاخه درختان، مزاحمت افراد و …. دچار خش و حتی لکه های آلودگی شده باشد. که این لکه ها به راحتی رفع نشده و خش ها نیز ظاهر ماشین را زشت می کند. در این زمان ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای این که بدنه خودرو، مجددا زیبایی خود را به دست بیاورد، از پولیش خودرو کمک بگیرید.

پولیش خودرو چیست

این روش که بیشتر به عنوان یک خش گیر شناخته شده است، از موادی استفاده می کند که حالت مایع بوده و خاصیت سایندگی دارد. لذا کاربرد این روش عبارت است از:

۱-   این مایع ساینده یک لایه نازک را از روی خودرو بر می دارد و با این کار اگر لکه و آلودگی های مانده روی بدنه ماشین وجود داشته باشد، به راحتی حذف شده و اگر خش هایی بر روی بدنه دیده شود، با برداشته شدن لایه نازک، خش ها نیز برداشته شده و اثری از آن ها باقی نخواهد ماند. با این کار، به رنگ بدنه، آسیبی وارد نخواهد شد.

۲-   گاها پولیش ها، حاوی واکس هستند یعنی در کنار کاربرد ذکر شده، در نهایت منجر به جلادهی ماشین نیز می شوند.

نحوه انجام پولیش خودرو

پولیش خود را هم می توان به صورت دستی و هم به صورت اتومات و با دستگاه انجام داد. در هر دو روش، ابتدا باید ماشین را شسته ولی آن را خشک نکنید. در ادامه هر دو روش را توضیح خواهیم داد:

پولیش دستی خودرو

در این روش شما باید از یک پارچه یا پد مناسب استفاده کرده و ماده پولیش را بر روی بدنه قرار دهید. سپس به صورت چرخشی، دستمال را بر روی منطقه مورد نظر با سرعت قابت و متوسط، حرکت دهید تا زمانی که آن قسمت گرم شود. زمانی که در آن نقطه، درخشندگی را مشاهده نمودید، پایان کار فرا رسیده است.

پولیش با استفاده از دستگاه

در این روش، ابتدا ماده پولیش را بر روی بدنه مالیده و پد دستگاه را برر روی آن قرار دهید. سپس دستگاه پولیش را روشن کرده و به صورت حرکت دوار، با سرعتی ثابت و متوسط و به موازات سطح خودرو، پد را حرکت دهید تا در این صورت، رد حرکت آن باقی نماند. زمانی که این قسمت گرم شد و شما آثار درخشندگی را مشاهده نمودید، باید به پولیش خاتمه دهید.

چند نکته در مورد پولیش خودرو

۱-   توجه داشته باشید که پولیش خودرو، به دلیل پرتاب مواد به اطراف، یک کار کثیف است لذا در محلی انجام دهید که از اجسام و دیوارها دور باشد.

۲-   در حین پولیش کردن، دستمال یا پد که اشباع شده است را شسته و مجددا از آن استفاده کنید.

۳-   پس از اتمام پولیش، خودرو را مجدد شسته و این بار بدنه را خشک کنید.