درباره کارواش نانو چه می دانید

زندگی انسان بر روی کره زمین، در ارتباط متقابل با محیط زیست است به این معنا که هر

زندگی انسان بر روی کره زمین، در ارتباط متقابل با محیط زیست است به این معنا که هر فعالیت انسان، تاثیری را روی محیط می گذارد که این تاثیر ممکن است مفید و یا مضر و در جهت تخریب زیست کره باشد. به همین دلیل است که در راستای اهمیت بیشتر به محیط زیست، به ویژه در سال های اخیر، برنامه هایی در نظر گرفته شده تا سطح آگاهی مردم و فعالیت های خود را به سمتی سوق دهند که کمترین خسارت به محیط زیست وارد شود.

برای مثال در استفاده از منابع طبیعی باید صرفه جویی کرده و به گونه ای مورد بهره برداری قرار گیرند که با حداقل استفاده از این منابع، بیشترین کارایی حاصل گردد.

برای این منظور باید موارد غیر ضروری استفاده از منابع طبیعی را حذف نمود تا به ماندگاری آن ها کمک شود. متاسفانه در دهه های اخیر، مشکل کم آبی، مهمترین بحران زندگی برای جوامع بشری به شمار رفته است و خطر نبود آب برای آیندگان، هر روز جدی تر می گردد.

به همین دلیل انسان ها باید در استفاده از این ماده حیاتی، دقت زیادی داشته و موارد غیر ضروری را کنار بگذارند. یکی از این فعالیت هایی که آب زیادی را هدر می دهد، شستن ماشین است.

فرض کنید که به طور خوش بینانه، در هر روز، ۱۰ ماشین به هر کارواش مراجعه کرده و قصد شستن ماشین خود را داشته باشد. در این حالت چه اتفاقی خواهد افتاد، شاید تصور این که با این شرایط چه مقدار آب هدر می رود، باور نکردنی باشد ولی شما همین آمار حداقل را برای ماه های دیگر و در نتیجه در طول یکسال، تعمیم دهید.

اگه این رویه پیش برود، در چند سال آینده، کشور ایران باید اقدام به خرید آب از کشورهای دیگر بکند. به همین دلیل در راستای حفاظت از آب و سایر منابع طبیعی، اخیرا یک جایگزین بسیار مناسب برای کارواش های سنتی، کارواش نانو یا کارواش بدون آب است.

 

کارواش نانو چیست؟

در این روش، از موادی استفاده می شود که نه تنها منجر به از بین رفتن آلودگی بر روی ماشین شده، بلکه پس از تمیز شدن ماشین، به دلیل لایه محافظتی که روی بدنه ماشین ایجاد می کند، مانع از کثیف شدن مجدد خودرو می گردد.

زمانی که ذرات گرد و غبار که بر روی بدنه خودرو می نشیند، به دلیل چسبندگی سطحی، به خودرو چسبیده و به راحتی پاک نمی شود. حال وقتی مواد نانو را روی خودرو اعمال می کنید، این مواد، در ابعاد نانو به داخل ذرات آلودگی نفوذ کرده و با ایجاد رشته هایی، به تمام آلودگی ها چنگ می زند.

در نتیجه شما با یک دستمال به راحتی می توانید بدون مصرف آب، خودروی خود را تمیز کرده و مطمئن باشید که برای مدت طولانی، کثیف نخواهد شد.