منظور از واکس خودرو چیست

حتما تا به حال اصطلاح واکس خودرو را شنیده اید. برای مثال همکار شما پیشنهاد می دهد که برای این

حتما تا به حال اصطلاح واکس خودرو را شنیده اید. برای مثال همکار شما پیشنهاد می دهد که برای این که ماشین شما بیشتر جلا یافته و از این حالت ماتی خارج شود، به بدنه خودرو، واکس بزنید. ما در این مقاله قصد داریم در مورد واکس خودرو و نحوه عمل آن صحبت کنیم.

واکس خودرو چیست

در یک تعریف کلی، واکس خودرو ماده ای است که پس از تمیز کردن ماشین، بر روی بدنه استفاده می شود تا هم جلای خودروی شما را چندین برابر نموده و هم این که یک لایه محافظتی بر روی بدنه ایجاد نماید. مهمترین مزیت های واکس خودرو عبارتند از:

۱-   واکس بدنه خودرو منجر می شود که بدنه خودرو براق و زیباتر به نظر برسد. در نتیجه از نظر زیبایی، کارایی دارد.

۲-   همچنین این ماده، نقش محافظتی نیز دارد. اکثر افراد، وسیله نقلیه خود را در  بخش عمده ای از روز، در کنار خیابان ها و فضای باز می گذارند. بنابراین بدنه ماشین در تماس با نور مستقیم خورشید و عوامل محیطی مانند باد، باران و…. قرار می یگرد. حال زمانی که شما واکس خودرو را استفاده می کنید، نگرانی از بابت آسیب به بدنه نخواهید داشت. زیرا این ماده هم رنگ ماشین شما را در برابر اشعه ماورابنفش حفاظت کرده و هم این که از زنگ زدگی و اکسایش بدنه جلوگیری می کند.

انواع واکس خودرو

واکس خودرو در دو حالت چسبی و مایع به مشتریان ارائه می شود. این دو واکس شبیه به هم عمل می کنند. در زمان خریداری، فروشنده نظر شما را در مورد نوع فرمولاسیون واکس که مایع باشد یا چسبی، خواهد پرسید. انتخاب هر یک از این دو نوع، تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند منتهی ممکن است بین برندهای مختلف، تفاوت هایی دیده شود که برای این منظور، باید ابتدا ویژگی های هر یک را جویا شوید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

نحوه استفاده از واکس خودرو

همان گونه که بیان کردیم، واکس خودرو قرار است یک لایه بر روی بدنه خودروی شما ایجاد کند که نه تنها از نظر زیبایی، بلکه از بعد محافظتی، کارایی بالایی دارد. شما چه واکس مایع خریداری کرده باشید و چه واکس چسبی، در زمان استفاده از آن، باید به صورت زیر عمل نمایید:

۱-   ابتدا بدنه خودرو شما باید تمیز باشد. هیچ گونه آلودگی بر روی ماشین دیده نشده و در صورت تمیز کردن خودرو با آب، اجازه دهید تا ماشین خشک شود.

۲-   واکس خود را بر روی بدنه بمالید به گونه ای که کل وسیله نقلیه را پوشش دهد.

۳-   حال با یک دستمال تمیز، بر روی واکس بکشید. در این حالت، میزان اضافی حذف شده و لایه باقیمانده، همان لایه محافظتی و جلا دهنده خواهد بود.